Türkiye’nin İlk Arama Kurtarma Derneği AKUT
Türkiye’nin ilk arama kurtarma derneği olan 25 senedir gönüllülük, karşılıksız yardımseverlik, başta insan hayatı olmak üzere tüm canlılara değer vermek gibi misyonlarla faaliyetlerine devam etmektedir. AKUT, sosyal medya hesaplarıyla Digivega ailesine katıldı.
Digivega AKUT
Genç, Dinamik, Kreatif AKUT
AKUT, sosyal medya hesaplarını Digivega’ya emanet ettikten sonra Cem Yılmaz X AKUT ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı canlı yayın etkinliğini kurguladık, etkileşimleri katladık ve katlamaya devam ediyoruz.
  • Sosyal Medya Tasarım Dili
  • Sosyal Medya Dili
  • Aylık Raporlama
  • Kampanya ve Proje Yönetimi
Digivega AKUT
#BirIşıkVar SOSYAL MEDYA KAMPANYASI
Markamız AKUT için büyük depremin 22. Yıl dönümünde, deprem bilincine dikkat çekeceğimiz bir sosyal medya kampanyası kurguladık. Kampanyamızda 7’den 70’e herkesin ezbere söylediği bir şarkıyı kullandık: HİÇ IŞIK YOK FARKINDAYIM

Deprem sesleriyle başlayıp Hiç Işık Yok şarkısıyla karamsar olarak devam eden Reels videomuzda takipçilerimize hiç beklemedikleri bir anda “Bilinçlendiğimizde Bir Işık Var” diyerek umut verdik, üstelik bunu şarkının esas sahiplerinin yani Melek Mosso ve no1 Can Bozok’un sesiyle yaptık.

Reels videomuz yayınlanır yayınlanmaz Instagram Keşfet’te yerini aldı, ünlü, gönüllü, influencer birçok kişi tarafından paylaşıldı, tamamen organik olarak yaklaşık 600 bin izlendi. Kampanyanın devamında deprem bilinci hakkındaki her şeyi detaylı olarak anlatan bilinçlendirme paylaşımları yaptık.
Digivega AKUT
KIRMIZI GİY DEPREM BİLİNCİNE DİKKAT ÇEK
Sayfalarımızdan bir çağrı yaparak herkesi 17 Ağustos günü kırmızı giyinerek deprem bilincine dikkat çekmeye davet ettik. 17 Ağustos günü yüzlerce kişi kırmızı giyinerek #BirıIşıkVar dedi. Hepsinden önemlisi bilinçlendirme içeriklerimiz her dakika daha çok kişiye erişti.

#BirIşıkVar etiketi altında toplanan bilinçlendirme içerikleri, sadece Instagram’da 2. 239.832 erişim aldı. AKUT’un sayfasını normal bir döneme kıyasla %1482 daha fazla kişi ziyaret etti, sayfamıza tam 5308 yeni takipçi geldi, hoş geldi.

Instagram’da toplamda 622.197 tekil kişiye erişen bol etkileşimli kampanyamızla deprem bilincine hep birlikte ışık olduk.
DIGIBÜLTEN
BİLGİLEN