Facebook ve Instagram Reklamları
Sosyal Başarısı Yüksek Reklamlar Kurguluyoruz

Facebook ve Instagram mecraları beraber değerlendirildiğinde dünyada en fazla kullanıcı sayısına sahip sosyal medya mecrası olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu kadar fazla kullanıcıya sahip olması da herhangi bir sektör ayrımı olmaksızın tüm markalar için potansiyel hedef kitlenizin ulaşılabilirliği açısından biçilmiş kaftandır.

Peki sosyal medya reklamları arasındaki Facebook ve Instagram reklamları neden bu kadar önemli?

  • Lokasyon, Yaş, Cinsiyet, Gelir durumu fark etmezsin potansiyel hedef kitleniz kim olursa olsun bu mecralarda aktif ve oldukça uzun süreler geçiriyor.
  • Kullanıcılar, bilinçli olarak bu mecralar ile birçok demografik bilgiyi paylaşıyor.
  • Bu mecralar, kullanıcıların internette bıraktığı ayak izlerini takip edebiliyor.
  • Facebook ve Instagram’ın gelişmiş algoritmaları ve yapay zekâ teknolojileri ile tüm bu verileri oldukça anlamlı hale getirip reklam verenlerin hizmetine sunuyor.

Tüm bu etkenlerin tamamını bir arada değerlendirdiğimizde ürettiğiniz bir ürünle veya hizmetle ilgilenecek kişiler şu anda Facebook veya Instagram’da sizin onlara ulaşmanızı bekliyor.

Digivega’da Facebook ve Instagram Reklam Yönetimi

Başarılı Facebook ve Instagram Reklam Yönetimi:

Google vb. tüm dijital reklam çalışmalarında olduğu gibi Facebook ve Instagram reklamları için de bir strateji izlenmesi gerekiyor. Başarılı reklam departmanımızla Facebook ve Instagram reklamlarında izlenecek stratejiyi bu mecraların dinamiklerine uygun şekilde kurguluyoruz.Detaylı Hedef Kitle Analizi:

Tüm dijital reklamlarda olduğu gibi her şey hedef kitle ile başlar. Digivega şunu bilir; hedef kitle her şeydir.Amaca Uygun Reklam Modelinin Belirlenmesi:

Facebook ve Instagram reklamlarında bu reklamlardan beklentiniz ne ise o beklentiyi karşılayan reklam modelleri mevcuttur. Örneğin amacınız internet sitesi trafiklerinizi artırmaksa marka bilinirliğini artırmaya yönelik erişim amaçlı reklam modeli ile ilerlemeniz size istediğiniz trafiği sağlamaz. Tüm reklam modellerini yakından tanıyan ekibimiz ile markanızı, ürün ve hizmetlerinizi tanıyor ve size uygun reklam modeli ile performans odaklı reklamlar kurguluyoruz.

Örnek İşler

Bunlarda İlgini Çekebilir

DIGIBÜLTEN
BİLGİLEN