Google Reklamları

Minimum Bütçe, Maksimum Performans

Google Ads, eski adıyla Google Adwords, Google’ın trafik aldığı (erişiminin olduğu) her sitede belli stratejiler, hedeflemeler ile alınan tıklamaya, dönüşüm oranı vb. metriklere göre bütçe optimizasyonu yaparak reklamlarınızı potansiyel hedef kitlenize göstermenizi ve bu reklamlardan gelir elde etmenizi sağlayan açık artırma prensibi ile çalışan pazarlama aracı yani reklam yönetim panelidir.
Google Ads aracında gerçekleştirilen tüm reklam çalışmaları da Google reklamları olarak adlandırılır.

Digivega’nın Sırrı:

Google reklamlarında ve diğer tüm dijital reklam çalışmalarında iktisadi bir bakış açısı olması gerektiğine inanıyor ve markalarımıza bu kapsamda katma değer sağlamayı amaçlıyoruz.
İktisat; kıt kaynaklar ile sonsuz ihtiyaçların karşılanmasıdır. Markalarımızın reklam bütçelerinin ne kadar değerli olduğunun bilincinde olarak, kısıtlı veya mevcut bütçeler ile en efektif sonuçları alma prensibi ile hareket ediyoruz.
İşin içerisinde kısıtlı kaynaklar girdiğinde sadece Google reklamları için değil tüm dijital reklam çalışmalarında başarılı sonuçlar alabilmenin tek yolunun planlama olduğunu biliyoruz. Çünkü başarı, planlamayla yani bizim tabirimizle strateji ile başlar.


Başarılı Google Reklam Yönetimi:

Bir kampanyaya başlamadan önce bu kampanyanın amacını doğru belirleyip bu amaç doğrultusunda bir strateji gerçekleştiriyoruz. Google reklamlarında genel amaçlar; web site trafiğini artırmak, e-ticaret sitesi satışlarını artırmak, form doldurtmak gibi sonuçlardır.
Digivega’da belirlenen amaca uygun strateji ile başlanan kampanyaların verileri en ince ayrıntısına kadar sürekli ve düzenli kontrol edilir. Bu veriler ışığında en iyi sonuçların alındığı kampanyalar optimize edilir ve en uygun maliyetle en yüksek amaca uygun sonuçlar almak için çalışılır.

Google Reklam Modelleri:

Google reklamları amaçlarına göre içinde farklı modeller barındırır. Her sektör veya her markanın reklamlardan beklentisi farklı olacağı gibi hedef kitleleri de birbirinden farklıdır. Markaların Google reklamlarından istenilen sonuçları alabilmesi için doğru reklam modelinin seçimi bu nedenle oldukça önemlidir. Ana başlıkları ile özetlemek gerekirse markalarımıza hizmet verdiğimiz Google reklam modelleri şu şekildedir;

  • Google Arama Ağı Reklamları (Google Search)
  • Google Görüntülü Reklam Ağı (GDN)
  • Google Alışveriş Reklamları (Google Shopping)
  • YouTube Reklamları
  • Google Yeniden Pazarlama Reklamları (Re-Marketing)

Digivega olarak Google reklam modellerine ve dinamiklerine hâkim ve bu alanda uzman ekibimizle her markaya ve sektöre özel stratejiler üreterek Google reklam yatırımlarınızda en etkili sonuçları elde etmenizi sağlıyoruz.

Örnek İşler

Örnek İçerikler

DIGIBÜLTEN
BİLGİLEN